İngiltere’de maddi ve yasal genel sorularım için ücretsiz destek alabileceğim yerler var mı?

Citizens Advice” Nedir?

Citizens Advice, İngiltere’de yaşayan tüm bireylerin sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için ücretsiz, gizli ve bağımsız öneriler sunan bir danışma organizasyondur.

 

Citizens Advice, İngiltere’de ve diğer tüm Birleşik Krallık ülkelerinde, maddi, yasal, tüketici ve diğer sorunları olan bireylere yardım etmek için tavsiyeler veren 316 bağımsız yardım kuruluşundan oluşan bir ağdır.

En önemli özelliği başvuruda bulunan bireyler için kesinlikle ayrımcılığa meydan vermeyeceğini açıklamış olmasıdır. Kendilerini “Herkes için buradayız.” cümlesi ile tanımlıyorlar.

 

Hangi Konular İçin Citizen Advice’a Başvurabilirsiniz?

Citizens Advice’ın öneri verdiği konu başlıklarını yazmak gerçekten imkansız. Ancak şöyle özetleyebilirim; İngiltere’de sistemini bilmediğiniz içinde yasal bir konu bulunan bir adım atacaksanız veya bir noktada sıkıştınızsa kesinlikle Citizens Advice’a başvurun ve önerilerini dinleyin derim.

Citizens Advice’a Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Citizens Advice’ın internet sitesi ​https://www.citizensadvice.org.uk/

Ayrıca her bölgede ofisleri bulunuyor, posta kodunuzu “Find your local Citizens Advice” arama bölümüne yazdığınızda size en yakın ofislerin bilgisini bulabilirsiniz.

Bir de telefon numaraları bulunuyor “Adviceline: 03444 111 444”.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir