İngiltere’de Paypal Hesabı

PayPal  1998 Aralık ayında  Max Levchin,Peter Thiel,Luke Nosek ve Ken Howrey tarafından ödeme işlemcisi olarak hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. İngiltere’de paypal hesabı açmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnternet üzerinden çalışarak online bir ödeme sistemi olan  PayPal, kredi kartı kullanarak ya da kullanmayarak fark etmeksizin internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını sağlamaktadır . Aynı zamanda e-posta adresi aracılığıyla para gönderme işlemi  de yapabilmek mümkündür.  İngiltere’de paypal hesabı açmak bu yönden iş aktivitenizi arttırmak için önemlidir.

Dünyada en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan Paypal, birçok dünya ülkelerinde kullanıma açıkken, bazı ülkelerde kullanımı yasaktır. Belçika, İngiltere İsviçre, ABD, Avusturya gibi birçok ülkenin içinde bulunduğu ülkelerde kullanımı konusunda kısıtlama getirilmemiş, Kuzey Kore, Sudan, Suriye, İran, Afganistan, Türkiye gibi 37 farklı ülkede kullanımı kısıtlanmış ve yasaklanmıştır. Türkiye’de BDDK’ ya yaptığı lisans başvurusunun reddedilmesi üzerine faaliyetlerini durdurduklarını açıklayan PayPal bu ve bunun gibi sebeplerden ötürü diğer 37 ülke ile de anlaşamayarak faaliyetlerine son verdiklerini duyurdu. Bunların yanı sıra diğer birçok ülkede en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olduğu da kaçınılmaz bir gerçektir.

Paypal Nedir?

200’den fazla ülkede 360 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan PayPal, ilk çıktığı yıllardan itibaren tüketicilerin çevrimiçi alışveriş yapması ve para gönderip alması için alternatif yollar sunmayı hedeflemektedir. PayPal, kredi kartı yerine banka hesabıyla çevrimiçi ödeme yapmanızı sağlayarak ödeme bilgilerinizi satıcılardan gizli tutmaktadır.  Tüm bunların yanında para göndermeyi kolay ve çoğu durumda ücretsiz hale getirir. PayPal, çekleri ve maliyetli banka havalesi hizmetlerini geçersiz hale getirdi. PayPal, kuruluşundan bu yana onlarca yıl önce çevrimiçi alışveriş ve para transferleri için en iyi seçenek olmaya devam etmektedir.

 PayPal Nasıl Kullanılır ?

PayPal kişi ve banka arasında aracı olarak çalışmaktadır. Kullanıcı PayPal sistemine bir banka hesabı ya da  banka/kredi kartı ekleyerek çevrimiçi ödeme yaptığı esnada hangi hesaba borçlandığını seçebilir. Tüm bu işlemler kişinin banka hesabı yerine  Paypal üzerinden işlenir.

Alınan tüm paralar kişinin banka hesabında kalmalıdır. Alınan paraları PayPal kartı ile e-ticaret  satış noktası için kullanması ya da banka hesabına aktarması mümkündür. Transferler birkaç gün ya da ek ücret karşılığında birkaç dakika sürmektedir.

PayPal hesabı oluşturmak ücretsizdir fakat hizmeti kullanabilmek için çeşitli ücretlendirmeler mevcuttur. Paypal; mobil uygulama , web sitesi, entegrasyon veya programlı arayüzler aracılığıyla kullanılabilmektedir. POS, abonelik tabanlı işlemler ve e- ticareti destekleme amacıyla araç ve hizmetler sağlamaktadır.  Satın alma çözümü, satıcı koruması ve sektördeki en kaliteli dijital güvenliği sunarak kullanıcıları korur. Kısaca;

  • Uluslararası para alışverişi için olanaklar sunar.
  • Çeşitli seviyelerde ödeme koruması ve dijital güvenlik mevcuttur.
  • Verilen hizmetler için değişken veya sabit ücret alır.
  • Mal ve hizmetler için yüz yüze ve çevrimiçi ödeme yapılmasına olanak sağlar.

Paypal’ın  eBay’de bu kadar popüler ödeme şekli olmasının sebebi kredi veya banka kartı yerine çevrimiçi olarak kullanılacak varsayılan bir ödeme yöntemi  olarak da ayarlanabilmesi gösterilebilir.    

PayPal hesabının kurulabilmesi için 4 adım bulunmaktadır:

  1. Ücretsiz hesap oluşturulur.
  2.  Kişisel ve kimlik bilgilerinizi girerek ayrıntılar sağlayın
  3. Banka hesabınızı bağlayın
  4. Tüm verileri doğrulayın

PayPal’ın Avantajları

 1-   Dünyanın en popüler ödeme yöntemlerinden biri olan PayPal, işletmelerin daha hızlı ödeme yöntemleriyle birlikte daha fazla satın almasına yardımcı olurken çevrimiçi satıcılar için süreci hızlandırır, böylece ödemeye ulaşmak için daha az adım bulunur bu da zamandan tasarrufa olanak sağlar .

2-     Başlangıç tarihinden bu yana satın alma korumasına odaklanan PayPal, finansal bilgileri güvenli ve şifreli tutar. Tüm finansal ayrıntıları şifreli bir ağda saklar ve paylaşmaz. Sistem ekstra olarak isteğe bağlı bir şekilde iki faktörlü hesap girişleri ve işlemler için e-posta onayları sunar. Sistemin güvenilir olması adına tüm güvenlik işlemleri en iyi şekilde sağlanmaktadır.

 3-    PayPal herhangi bir kullanıcının tüm kredi kartlarını tek bir hesaba bağlamasına izin verir. Ayrı kartlardan yapılan tüm satın alımlar için ödül puanı kazanmak mümkündür. Kargo indirimlerinden yararlanabilir, Sistem, USPS ve UPS gönderi etiketlerinde ek indirimlerle birlikte ücretsiz bir gönderi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

4-    Tüm alıcılarını Alıcı Koruma programıyla dolandırılmaktan koruyarak ürünler için geri ödeme talebinde bulunma fırsatı sağlar.

5-    İster kurumsal bir işletme, isterse de bir tüketici olun hiç fark etmeksizin PayPal hesabı küresel ticaretin kapılarını açar. 200’den fazla ülke 360 milyondan fazla aktif kullanıcı tarafından kabul edilen bu sistem, insanların kendi tercihlerine uygun bir şekilde istedikleri para biriminde ödeme yapmaları konusunda olanak sağlar.

6-   Tüm büyük kredi kartlarından sonra en çok kabul edilen 5. ödeme seçeneğidir. Müşterilere, hem çevrimiçi hem de yüz yüze, Venmo, PayPal Kredisi, banka kartı ve kredi kartı dahil olmak üzere birden fazla ödeme işleme yöntemi sunarak çeşitli alternatifler sunmaktadır.

7-   PayPal ticari hesap sahipleri, PayPalın iki tür işletme kredisinden birine başvurma hakkına sahiptir. Bu, şirketin ihtiyaç duyduğu nakit akışını sağlayarak işletmelerin kredilere ve sermayeye hızla erişmesini sağlar.

8-   Satış noktası sistemleri, e-ticaret, raporlama gibi her tür kullanıcının ihtiyacına uygun olabilecek entegrasyon listesi bulunmaktadır. Wix, Xoom, Intuit QuickBooks gibi markalar ve çok daha fazlası ile ortaklıklar görülmesi muhtemel ve olağandır.

PayPal Kredisi

PayPal, güvenli bir şekilde dijital kredi limiti sunmak amacıyla Mastercard ile ortaklık kurmuştur. Her bir kredi hesabı için tüm şartlar değişebilirlik niteliğinde olsa da temel bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 Kredi Kartları ve Dijital Kredi

PayPal Cashback Mastercard, yıllık ücret ve satın alma istisnasına sahip olmayan %2 nakit ger ödeme kartıdır.

PayPal ekstraları Mastercard, yıllık hesaplar için ücret bulundurmayan, seyahat kuponlarına, hediye kartlarına ve PayPal bakiyeye nakit olarak geri ödeme yapılmasını sağlayan değişken, puan kazandıran bir karttır.

PayPal kredisi, yeniden kullanılabilir kredi limiti, ABD PayPal hesap sahiplerinin platformun kabul edildiği her yerde çevrimiçi alışveriş yapılmasına olanak sağlar. Yıllık ücret talep edilmez ve kart düzenlenmez.

Banka ve Ön ödemeli Kartlar

PayPal Cash Mastercard, ister OS’ta geçirilmiş olsun, ister ATM kullanılmış olsun, isterse de çevrimiçi olarak girilmiş olsun hiç fark etmeksizin PayPal Cash Plus hesabınıza ulaşmanıza olanak sağlar.

PayPal Ön Ödemeli Mastercard, yeniden yüklenebilir banka kartı, nakit kartı gibi davranır ve sadece ön ödemelidir. Ücretsiz doğrudan para yatırma hizmeti, PayPal hesabınızdan yapılan transferler veya bir Netspend Yeniden Yükleme Ağı konumu aracılığıyla karta yüklenmesi mümkündür. 

Birçok kişi, firma ya da işletmelere güvenli ve kolay yoldan imkanlar sağlayan PayPal, işletmelere yönelik sermayelerinde avantaj olması adına kredi imkanı da sunmaktadır. Kişinin en az 90 gün boyunca bir PayPal İşletme hesabının olması ve geçen yıl içinde 15.000 ABD Doları’nın üzerinde işlem yapılmış olmasını şart koşan kredi türüdür. İşletme sahiplerinin ivme kazanabilmesi ve sermayeye sahip olabilmeleri adına verilen PayPal İşletme Sermayesi daha birçok tanınan imkan ve sunulan fırsatlardan bir tanesidir. Paypal’ın çok çeşitliliği ve çeşitli imkanları doğrultusunda her türlü kesime hitap ettiği ve tüm aktif kullanıcıları için güvenli ödeme sistemi olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir