İngiltere’de Amazon şirketi kurmak


İngiltere’de Şirket kurmak Amazon tercihi yapıldığında önde gelen e-ticaret destinasyonlarından biridir. Dünya çapında iki milyondan fazla satıcı (İngiltere’deki yaklaşık 280.000 kayıtlı satıcı dahil) geçimini sağlamak için Amazon’a güvenmektedir. Amazon satıcısı olmak, onlarca müşteriye erişmenizi sağlarken aynı zamanda bireylere ve küçük işletmelere satışlarını artırma ve yeni müşteriler kazanma konusunda yardımcı olur. Ticari faaliyetlerinizi almak için Amazon Marketplace’teki milyonlarca diğer üçüncü taraf satıcıya katılmaya karar vermiş olabilirsiniz.

Amazon UK

Amazon’da satış yapmanın birçok avantajı vardır. Tüccarların Amazon mağazalarının bir sonucu olarak giderek daha fazla kâr elde edildiğini söylemesi daha popüler hale gelmektedir. . İlk yıl içindeki büyüme ve genişleme daha önemli hale gelip rekabetçi satışlara yol açmaktadır.

Müşterilerimizden veya potansiyel müşterilerimizden Amazon satıcıları için muhasebe ipuçları hakkında çok sayıda soru alıyoruz. Muhasebe ve finansal faaliyetleri işletme için daha verimli ve uygun maliyetli hale getirmenin en uygun yolunu sağlamak için bizlerle çalışabilirsiniz. Birden fazla e-ticaret satıcısını ele alırken, çoğu e-ticaretin veya herhangi bir çevrimiçi perakendecinin düzenli olarak karşılaştığı birkaç yaygın sorunu fark ettik. Bu sorunları vurgulamaya ve bu sorunların nasıl üstesinden gelinebileceğine dair olası öneriler sunmaya çalışacağız.

İngiltere’de Şirket kurmak Amazon satıcısı olun

İşletmenizi olabildiğince karlı hale getirmek için en güncel e-ticaret/çevrimiçi teknolojiye yatırım yapmanız ve zamandan tasarruf etmek ve mali durumunuzu kontrol altında tutmak için en iyi muhasebe uygulamalarını kullanmanız gerekir. Doğru muhasebeciyi tercih etmek, gelirinizi ve işletme maliyetlerinizi daha iyi anlamanızı kolaylaştırabilir.

Ne tür muhasebe hizmetlerine ihtiyacım var?

Şu anda bir Eticaret işletmesi olmak çok heyecan verici olsa da sektörden anlayan ve şirketinizin sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için günlük muhasebe, KDV, defter tutma ve diğer vergi konularını ele alabilecek deneyimli bir muhasebecinin hizmetlerinden yararlanmak sizin için en mantıklı hareket olacaktır.

Size tam olarak ne kadar vergi borcunuz olduğunu ve ne zaman ödenmesi gerektiğini söyleyeceğiz. Nakit yönetmekle veya evrak işleriyle uğraşmak zorunda kalmayacağınızı bilerek rahatlayacaksınız; böylece müşteri siparişlerini almaya, ürünlerinizi satmaya, kar elde etmeye ve zaman kazanarak iyi müşteri ilişkilerini sürdürmeye odaklanabilirsiniz.

İş yapınız  FBA mi FBM’mi?

Henüz Amazon FBA programına kaydolmadıysanız, önce bir Ltd. oluşturmanızı ve yeni kurulan şirkette işinizi kaydetmenizi öneririz. Bir Ltd. daha resmi ve güvenilirdir, bu da müşterilerinizin yanı sıra satıcılar tarafından da işinizin kabul edilebilirliğini artırır. FBM ise ve Türkiye’de yerleşikseniz şirket açmadan bir süre denemek için devam edebilirsiniz.

İngiltere’de ebay şirketi kurmak

E-ticaret, Amazon, ebay ve Etsy Satıcıları için Defter Tutma Çözümleri

Amazon’da veya Ebay’de veya başka bir e-ticaret platformunda başarılı bir satıcı olmak istiyorsanız, işletmeniz için muhasebe yazılımı kullanmanız önemlidir. Çünkü zarar etmediğinizden emin olmak için iş performansınızı düzenli olarak gözden geçirmeniz gerekir.

Piyasada çok sayıda muhasebe yazılımı bulunmaktadır. İşletmenizi yönetmek için diğer üçüncü taraf yazılımlarla entegrasyonu kolay olduğundan, herhangi bir bulut tabanlı yazılımı kullanmanızı öneririz. Xero veya Quickbooks veya Freeagent piyasada en çok kullanılan yazılımlardır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir