İngiltere’de Şirket Kurmak

İngiltere dünyanın en büyük fintech şirketlerinin ve girişimlerinin merkezi konumunda olması, İngiltere’de açacağınız şirketin prestijini artıracak ve dünyaya açılmanızda önemli bir adım olacaktır.

Tasarladığınız iş fikrinizin küresel imajının yüksek olmasını istiyorsanız, Londra’da açabileceğiniz bir firma ile amacınıza hızlıca ulaşabilirsiniz. Karar aşamasını tamamladıysanız en önemli aşamaya yani kurulum aşamasında geçmişsinizdir. Bu aşamada en önemli husus, uzun vadeli çalışabileceğiniz, onaylı ve yetkili bir firma ile yola çıkmanızdır. Şirketimiz Londra merkezli olup, resmi kurumlara kayıtlı acentadır. Şirket kuruluşunuzdan sonra ihtiyacınız olan muhasebe desteğini de sağlıyoruz.

1)İngiltere’de bir limited şirketi kurulacaksa, öncelikle aynı isimde bir firmanın daha kurulu olmadığından emin olunmalı. Bununla ilgili ön araştırmayı dilerseniz şu adresten yapabilirsiniz: şirket adı sorgulama

2) Firma adınızla daha önce alınmış bir tescil bulunmaması gerekiyor. Bununla ilgili de gerekli kontrolleri sağlayabiliriz.

3) Firmanızın adresini sanal ofis adresi tanımlayarak gelen resmi evraklarınızı takip edebilirsiniz.

Temel hususların dışında neden limited şirketi tercih etmeniz gerektiğini sıralayalım:

İngiltere’de Limited Şirketi için kurulumu için şartlar ve avantajları nelerdir?

Ayrı yasal kimlik sağlar.

Sorumluluk, sermayenin kapsamıyla sınırlıdır (en az 1 £), mülk sahibi olabilir, dava açabilir ve dava edilebilir, kendi başına sözleşme yapabilir, sadece kendi borçlarından sorumludur.

UK Public Body, Companies House’a kayıt yaptırmak gereklidir.

Yeni şirketin işletileceği yeni ana sözleşme belgeleri oluşturulur.

Dünya çapındaki grup için aşağıdaki eşiklerden 2’sinin aşılması durumunda yasal bir  bağımsız denetim yasal bir gerekliliktir:

1) 10,2 milyon sterlinlik bir gelir

2) raporlama dönemi sonunda toplam varlıkların 5,1 milyon £ olması

3) Raporlama dönemi boyunca ortalama çalışan sayısının 50 ye ulaşması

İngiltere Şirketler Yasasına uygun olarak işletilmesi gerekir, bu nedenle Şirkette yapılan bazı değişikliklerin ayrıntılarının Şirketler Evi’ne ve ayrıca yıllık olarak bir Onay Beyanı’na sunulması gerekir.

İngiltere şirketinin yasal hesapları, kamuya açık bilgi haline geldikleri Şirketler Evi’nde dosyalanmalıdır. Bu bilgiler halka açıktır ancak gelir tablosu yer almamaktadır.

Bir İngiliz şirketi genellikle daha iyi bir yerel imaj sergiler ve daha güvenilir bir araçtır.

Direktör (ve Şirket Sekreteri – tavsiye edilir, ancak artık kanunen gerekli değildir) şirket Yetkilileri olarak atanır ve bir İngiltere Kayıtlı Ofisi gereklidir.

Belgelerin tebligatı Kayıtlı Ofise yani registered office address’e yapılabilir.

İngiltere hisselerinin nihai elden çıkarılmasından elde edilen kazançlar, bir hissedar İngiltere’de ikamet eden bir birey olmadıkça, genellikle İngiltere Vergisine tabi olmayacaktır.

Bir İngiltere şirketinin yabancı iştiraklerine ödediği gayrimaddi hak bedelleri ve faizler, emsallere uygun olmaları koşuluyla vergiden düşülebilir.

İngiltere vergi zararları genellikle denizaşırı ebeveynin karlarına karşı kullanılamaz.

Şirketin bir İngiltere Vergi İadesi sunması gerekecek ve dünya çapındaki kârları üzerinden Vergiye tabi olacaktır. Bu sadece şirketle ilgili gelirlerinizi kapsar. Şirketin kârını ayırt etmek kolay olmalıdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir